برند لوکس کارتیه

برند لوکس کارتیه
cartier-5
cartier-4
cartier-3
cartier-2
برند لوکس کارتیه
cartier-5
cartier-4
cartier-3
cartier-2

برند لوکس کارتیه

کارتیه نام یک شرکت فرانسوی است که عمده فعالیت آن در زمینه طراحی و تولید جواهرات و ساعت‌های لوکس می باشد. نام این شرکت در حقیقت از خانواده ای گرفته شده که تا پایان سال 1964 میلادی مدیریت آن را بر عهده داشتند. در این ترجمه اختصاصی که به صورت مقاله از وبسایت آماتامد در دسترس شماست، به بررسی تاریخچه کوتاهی از این برند لوکس می پردازیم.  

 برند کارتیه برای اولین بار در سال 1847 توسط لوئیس فرانکو کارتیه تاسیس گردید. لوئیس کارتیه کار تجارت جواهرات را زیر نظر آدولف پیکارد آموخت و بعد از بازنشسته شدن وی، کسب و کارش را خریداری کرد و خانه کارتیه را راه اندازی نمود. 

برند کارتیه در سال 1874 توسط پسران کارتیه و آدولف پیکارد جهانی شد. سال 1933 یکی از طلایی ترین دوره های برند کارتیه بود که توانست به دستاورد‌ها بزرگی در صنعت جواهرسازی دست پیدا کند. 

این برند برای اولین بار در سال 1904 امتیاز ساخت جواهرات سلطنتی انگلیس را از پادشاه ادوارد ششم دریافت کرد.  بعد‌ها این مسئله یعنی درخواست ساخت جواهرات سلطنتی برای دربار، توسط پادشاهان کشورهای مختلفی نظیر اسپانیا، پرتغال، روسیه، یونان، بلژیک، رومانی، مصر و . . . تکرار شد.
اولین سفارش‌های برند کارتیه از طرف افراد سرشناسی همچون پادشاه اسپانیا و حکام انگلیسی بود. حتی پادشاه نیکلاس دوم هم از مشتریان این برند بود و در نظر داشت بخشی از سهام این برند را نیز خریداری کند. برند کارتیه موفق به دریافت لقب جواهر پادشاهان از سوی یکی از پرنس‌های والتس شده است. 

در سال ۱۹۰۷، آلفرد کارتیه همراه با ادموند جاگر، مجموعه‌ای از ساعت‌های نفیس و گرانقیمت را طراحی نموده و عرضه کردند. جاگر مکانیسمی منحصر به فرد در طراحی این ساعت‌ها در نظر گرفته بود.

جواهرات برند کارتیه در طول تاریخ توسط معروف‌ترین و تاثیرگذارترین افراد استفاده شده است. کارتیه تنها به تولید جواهرات پوشیده شده با سنگ‌های گرانقیمت نمی‌پردازد بلکه با ایجاد مکانیسم‌های دقیق از تلفیق طلای خالص و هنر دست طراحان جواهر، یک اثر هنری پدید می‌آورد. 
به غیر از جواهرات قیمتی، برند کارتیه به تولید اقلام لاکچری دیگر همچون عطر، عینک، نوشت افزار، دفترچه های یادداشت منحصر به فرد، کیف دستی و ... نیز می‌پردازد و در هر ثانیه در کل جهان تعداد زیادی از آن‌ها فروخته می‌شوند. 

 دستبند عشق برند کارتیه

یکی از تولیدات متفاوت و منحصر به فرد برند کارتیه دستبندی است که به «دستبند عشق» معروف است. این دستبند که توسط آلدو چیپولو طراحی شده، بر عکس دستبندها و النگوهای دیگر، دارای مکانیزم خاص و جالبی است. یکی از ویژگی‌های این دستبندها این است که می‌توان آنها را روی مچ دست سفت و فیکس نمود. به همراه دستبند عشق کارتیه یک پیچ گوشتی نیز عرضه می‌شود که برای باز و بسته کردن دستبند کاربرد دارد و شاید همین مکانیزم خاص و دشوار باز و بسته کردن دستبند است که لقب عشق همیشگی را به آن داده است.

 گربه های کارتیه


این برند اغلب از نمادهای طبیعی و حیوانات در طراحی جواهرات خود استفاده می کند. گربه های معروف کارتیه با استفاده از طلای سفید (پلاتین) ساخته شده و بسیار براق و زیبا می باشند که در ساخت آنها، عقیق و زمرد نیز بکار گرفته شده است. این سری جواهرات به صورت مدال، انگشتر و دستبند ارائه شده است. 

با وجود بحران های مالی متعددی که در دوره های مختلف و به خصوص اخیراً در جهان پدید آمد برند کارتیه همچنان به کار خود ادامه داد و در طول این سالها پیشرفت های چشمگیری هم داشته است . در حال حاضر یکی از گران ترین برندهای جواهرات و ساعت دنیاست و هر ساله حضور موفقی هم در سالیانه های جهانی مد، لباس و جواهر دنیا داشته است. 

هم اکنون کارتیه حدود ۲۰۰ فروشگاه در بیش از ۱۲۵ کشور دنیا دارد و فروشنده شماره یک جواهر آلات و فروشنده شماره دو ساعت در سراسر دنیا به شمار می‌رود. دفتر مرکزی این برند هم اکنون در شهر پاریس مستقر می‌باشد. 
 
اگر از خواندن این مقاله در وبسایت آماتامد لذت برده اید، لطفاً در بازنشر آن با ذکر منبع بکوشید. 
چهارشنبه 20 شهریور 1398 دانلود