یقه ها و تاثیرشان بر ظاهر افراد

یقه ها و تاثیرشان بر ظاهر افراد
collar-6
collar-5
collar-4
collar-3
collar-2
یقه ها و تاثیرشان بر ظاهر افراد
collar-6
collar-5
collar-4
collar-3
collar-2

یقه ها و تاثیرشان بر ظاهر افراد

مطمئناً وقتی زیبایی کلی یک لباس توجه ما را جلب کند، اولین چیزی که برای بررسی بیشتر به سراغ آن می رویم یقه است و حتی در بعضی مواقع مدل زیورآلات خود را هماهنگ با یقه ی لباسمان انتخاب می کنیم.
تاثیر مدل یقه ی لباس در افراد با ظواهر مختلف انکار ناپذیر است از این جهت که از طریق انتخاب یقه مناسب در لباس میتوان تا حدود زیادی معایب اندامی بالاتنه ی افراد را برطرف کرد، به این صورت که یقه های مختلف می توانند افراد را چاق تر، کشیده تر و یا لاغرتر نشان دهند. در این مقاله اختصاصی از وب سایت آماتامد به بررسی مختصر و مفید انواع یقه ها می پردازیم. 

برای درک چگونگی تاثیر انواع یقه ها بر اندام بد نیست که ابتدا با تقسیم بندی کلی آنها آشنا شویم. انواع یقه ها را میتوان در 4 دسته کلی زیر جای داد: 

 یقه های مسطح: یقه گرد، یقه هفت و ...
 یقه های برگردان: یقه آرشال، یقه انگلیسی و ...
 یقه های ایستاده: یقه چینی، یقه دیپلمات و ...
 یقه های فانتزی: یقه دراپه، یقه حلزونی و ...

استفاده از یقه های مسطح آسانترین راه برای رفع معایب اندامی بالاتنه است. به طور مثال اگر بخواهیم در طراحی و دوخت لباس، صورت شخصی را پرتر نشان دهیم، از یقه ی گرد استفاده می کنیم. یا برای افرادی که گردن کوتاه و گوشت آلودی دارند، با استفاده از یقه هفت کشیده گردن را لاغرتر و بلندتر نشان می دهیم. یقه ی قایقی یکی دیگر از انواع یقه های مسطح است و نوع خیلی باز آن برای افرادی که سرشانه های پهنی دارند به هیچ وجه مناسب نبوده و پیشنهاد نمی شود زیرا این حالت آنان را به صورت بدی تشدید می کند. 
 
یقه های برگردان نیز در اندازه های کوچک و بزرگ به پایه ی یقه لباس وصل می شوند و طبعاً هرچه این یقه ها بزرگتر باشند در پرتر نشان دادن اندام افراد موثرترند. ناگفته نماند که هرچه میزان بازی عمودی این یقه ها بیشتر باشد اندام را کشیده تر نشان می دهد. 

یقه های ایستاده هم می توانند بلندی بیش از حد گردن را بپوشانند (مثل زمانی که از یقه اسکی هایی استفاده میکنیم که به دلیل بلندی باید تا زده شوند) و هم در مواقعی میتوانند موجب کشیده نشان دادن بالاتنه شوند. 

یقه های فانتزی مثل یقه ی دراپه با توجه به میزان پر، باز و یا بسته بودن، می توانند تغییرات شگرفی در بالاتنه ایجاد کنند. اگر میزان ریزش و شلی این یقه ها زیاد باشد بالاتنه را پرتر نشان داده و برای افراد لاغر مناسب می شوند. 

یقه ی حلزونی یکی از زیباترین مدلهای یقه های فانتزی است که در اغلب مواقع به افرادی که بالاتنه ی بسیار لاغری دارند پیشنهاد میشود چون به دلیل دارا بودن چین های زیاد بالاتنه را پر نشان می دهد. 

مطالب فوق بسیار کلی بود، با این حال در ارائه ی آن سعی بر آن شده بود که تا حدود زیادی خواننده را با میزان تاثیرگذاری انواع یقه ها بدون در نظر گرفتن رنگ و نوع پارچه در لباس، آشنا کند. رنگهای مختلف و نوع پارچه های انتخاب شده در لباس، هرکدام تاثیر به سزایی روی انواع یقه ها و در نهایت اندام فرد می گذارند.

هم چنین باید این نکته را در نظر داشت که امروزه با توجه به گستردگی دنیای مد و طراحی، علاوه بر مدلهای گفته شده با انواع و اقسام مدلهای دیگر نیز روبه رو هستیم، اما نباید فراموش کنیم که تمام این یقه ها روی یک پایه ی اصلی طراحی شده و تاثیرات همان مدلهای پایه را به صورت کم و بیش دارا می باشند. 


اگر از از خواندن این مقاله اختصاصی در وبسایت آماتامد لذت برده اید، لطفاً در بازنشر آن با ذکر منبع بکوشید. 
یکشنبه 30 تیر 1398 دانلود