5 تکنیک عالی برای زیبایی پوست

5 تکنیک عالی برای زیبایی پوست

5 تکنیک عالی برای زیبایی پوست

 روشهای متنوع و گوناگونی توسط افراد مختلف برای حفظ سلامتی و زیبایی پوست ارائه شده است. در این مقاله اقتباسی از آماتامد، 5 تکنیک به واقع موثر و منحصربه فرد به مخاطبان سایت آماتامد معفی می گردد. 
یکم: ابوعلی سینا در كتاب قانون در مورد زیبایی پوست صورت آورده است: بدان كه تا خون بیشتر به سوی پوست آید صفا، روشنی، سرخی مطبوع و زیبایی پوست بیشتر می شود.
در عین حال كه مسأله اساسی رسیدن خون است، اما باید برای حفظ زیبایی،  پوستِ تن را از گرما، سرما و از باد حفظ كرد.
مواد خوراکی که برای تولید خونِ خوب به كار می آیند عبارتند از نخود، تخم مرغ نیم بند، آبگوشت و انجیر، به خصوص انجیر که خون بسیار خوب و مناسب برای زیبایی پوست تولید می كند.
كسی كه از بیماری تازه برخواسته، رنگ رخساره اش زشت شده و می خواهد آن را به رنگ طبیعی بازگرداند، انجیر خشك و خرمای كال بخورد كه هر دوی اینها خونِ خوب را برای داشتن پوست لطیف و سرزنده افزایش میدهند. همچنین چند روز پیاپی ناشتا شیر بنوشد.
سبزی¬های خوب، مناسب و زیبایی بخش پوست صورت عبارتند از: ترب، تره، پیاز، كلم و سیر. زعفران نیز اگر در غذا باشد برای زیبایی پوست خوب است. 
دوم: پوست را مرتب تمیز كنید. روش زیر را سه بار در هفته برای زدودن سلول های مرده پوست انجام دهید.
گل سرشوی، آردنخودچی و گرد چوب صندل را به مقدار مساوی با هم مخلوط كنید. این تركیب را در ظرفی كه هوا به آن نفوذ نكند قرار داده و یك قاشق چایخوری از این ماده را با آب مخلوط نمائید تا خمیری حاصل شود. این خمیر پوسته ها و آلودگی های پوست را می زداید.
از میوه های فصلی به جای ماسك صورت استفاده كنید زیرا از لحاظ اقتصادی به صرفه بوده و خاصیت مرطوب كنندگی بالائی دارند. برای این كار مغز میوه ها را در مخلوط كن ریخته و پیش از این كه ویتامینها، خاصیت خود را از دست بدهند فورا آنها را روی پوست بمالید.
 انگورها سرشار از ویتامینها و نمك های معدنی هستند. برای از بین بردن چین های اطراف چشم و دهان میتوانید روی آنها آب انگور بمالید. این عمل موجب مرطوب شدن، دفع سموم و تقویت پوست نیز می-شود.
سوم: بخوردادن سبب پاكسازی عمیق منافذ پوست شده، گرد و غبار ذرات اضافی چربی را میزداید، وضعیت خونرسانی به پوست را بهبود میبخشد و پوست را برای پاكسازی عمیق توسط تركیبات ویژه آماده می كند.
ابتدا دو لیتر آب را در یك ظرف كاملا تمیز بجوشانید، سپس آب را از روی حرارت بردارید، ۲قاشق سوپ خوری از پودر بخور (گیاهی) در آب بریزید سپس سر خود را بالای ظرف آب بگیرد و یك حوله تمیز روی سر خود بیندازید. برای پوست های خشك، معمولی، و چروك دار حدود ۵دقیقه بخور كافیست ولی برای پوست های چرب تا ۱۰دقیقه بخور لازم است. اگر از آب تنها استفاده می كنید مدت بخور باید طولانی تر باشد و سپس صورت و گردن را با حوله تمیز خشك كنید و اكنون پوست آماده لایه برداری عمقی است.
چهارم: كمپرس كردن وسیله مناسبی برای جداكردن اتصالات سست لایه شاخی و مرده پوست است. این روش برای پوست های خشك و حساس بهتر از بخوردادن است، ابتدا آب را بجوشانید سپس پودر بخور را اضافه كنید و ۵دقیقه در ظرف را ببندید و سپس محتوی ظرف را از صافی عبور داده و در ظرف دیگر بریزید.  یك حوله نرم و یا یك پارچه نخی كاملا تمیز (كه روی آن ۲سوراخ برای چشمها باز شده است) را به محلول آغشته كنید و حوله را روی صورت بگذارید و به پشت دراز بكشید. تمركز و تنفس آرام و عمیق به پوست شما آرامش بیشتر میدهد. 
50 دقیقه كمپرس داغ كافیست، این عمل در درمان جوش های صورت و نواحی ملتهب پوست مفید است و به منظور برطرف نمودن چربی در پوستهای چرب میتوانید بلافاصله پس از كمپرس داغ، از كمپرس سرد استفاده كنید. 
پنجم: ماسك جوانه گندم علاوه بر پیلینگ، شاداب كننده پوست نیز می¬باشد. جوانه گندم را در ظرفی ریخته، آن را آسیاب یا خرد كرده و شیر یا ماست را آرام آرام به آن اضافه كنید و پس از بخور دادن پوست ماسك را با حركات دورانی و از پایین به بالا روی پوست ماساژ میدهیم و پس از ده دقیقه قطعات خشك آن را از روی پوست برداشته، پوست را شستشو دهید.
در روشی دیگر، عسل را در حرارت ملایم به صورت روان درآورده و شیر و آرد را به میزان مساوی آرام آرام به آن اضافه می كنیم (هر كدام سه قاشق غذاخوری). یك ماده خمیری یكدستی به دست می آید كه باید آن را روی پوست مالیده و پس از ۲۰دقیقه دراز كشیدن و تنفس آرام و عمیق با پنبه آغشته به شیر، به صورت ملایم از پایین به بالا از روی پوست بردارید آنگاه پوست را با آب ولرم شستشو دهید.


اگر از خواندن این مطلب در سایت آماتامد لذت برده اید، لطفاً با ذکر منبع در بازنشر آن بکوشید.
شنبه 24 فروردین 1398 دانلود