8 ترکیب رنگی اشتباه در لباس

8 ترکیب رنگی اشتباه در لباس

8 ترکیب رنگی اشتباه در لباس

امروزه در دنیای مد و فشن، امکان کنار هم قرار گرفتن رنگهایی وجود دارد که هیچ وقت به ترکیب آنها حتی فکر هم نمی کردیم. با این حال باز هم رنگهایی وجود دارند که خیلی بهتر است هیچوقت کنار هم قرار نگیرند. در این ترجمه و مقاله اختصاصی از آماتامد، به معرفی 8 مورد  از اشتباهترین این ترکیب بندیهای رنگی می پردازیم. 

1) قهوه ای و مشکی
این دو رنگ تیره به دلیل عدم درخشش و مات بودن، بهتر است که با هم ترکیب نشوند. در کنار این دو همیشه باید از رنگی شفاف، گرم و درخشان استفاده کرد. 

2) خاکستری و قهوه ای
یک ترکیب خیلی خیلی بد!!! استفاده از یک رنگ خنثی مثل خاکستری و یک رنگ مات و خاموش مثل قهوه ای در کنار هم، حتی آخرین انتخاب ما نیز نباید باشد. 

3) آبی و مشکی
یک پیراهن آبی رنگ با یک کت مشکی ترکیبی است که هیچوقت خوب به نظر نمی رسد. ای کاش می توانستیم رنگ مشکی را کنار بگذاریم. با اینکه به نظر می رسد این رنگ در لباس عیب¬های بدن را می پوشاند. متاسفانه گاهی وقتها رنگ مشکی سلیقه ما را بد نشان می دهد. اگر اصرار به استفاده از ترکیب رنگی مشکی و آبی دارید، میتوانید کفش مشکی به پا کنید. اما رنگهای دیگری هستند که در کنار آبی ما را زیباتر نشان می دهند مانند نقره ای، یک رنگ گرم ملایم و یا یک رنگ سرد روشن. 

4) سبز و قرمز 
این ترکیب برای تزئینات کریسمس عالی به نظر می رسد ولی نه در ترکیب رنگی لباس ما. اگر نمی خواهیم شبیه یک پاپانوئل به نظر برسیم، باید از استفاده از این ترکیب در رنگ لباسهایمان اجتناب کنیم. 

5) صورتی و سبز 

ترکیب این دو کاملاً شبیه ترکیب سبز و قرمز است و واقعاً بد به نظر می رسد. برای درک میزان بدی ترکیب این دو رنگ کافی است یک شلوار سبز و یک تاپ صورتی را تصور کنید. 

6) سبز و نارنجی 

یک ترکیب بد دیگر! نباید فراموش کنیم که رنگ سبز در بیشتر مواقع نباید در کنار یک رنگ گرم و پرهیجان قرار گیرد، این یک اشتباه است. 

7) زرد و بنفش

شاید در نگاه اول ترکیب اینها بد به نظر نرسد اما در واقع این دو رنگ هیچ رابطه ای با هم ندارند جز اینکه در علم رنگ شناسی به عنوان دو رنگ مکمل معرفی می شوند. بهتر است این دو رنگ در لباس ما حتماً به همراه یک رنگ دیگر به کار گرفته شود. 

8) قرمز و نارنجی 

این دو رنگ در جدول رنگها خیلی به هم شبیه هستند از این رو اگر در لباس ها کنار هم نباشند بهتر است. این دو تقریباً شبیه مشکی و قهوه ای عمل می کنند با این تفاوت که بسیار درخشان و پر انرژی هستند. 


اگر می ترسید که در ترکیب بندی رنگ لباس های داخل کمد دچار اشتباه شوید، این نکات کوچک را همیشه به یاد داشته باشید: 
هرگز بیشتر از سه رنگ را در ترکیب بندی رنگی لباسهایتان به کار نگیرید، استفاده از رنگ سوم را محدود به جزئیات و اکسسوری ها کنید و در آخر استفاده از رنگ سفید را فراموش نکنید چون با تمامی رنگها تناسب دارد. 


اگر از خواندن این ترجمه اختصاصی از آماتامد لذت برده اید، لطفاً با ذکر منبع در بازنشر آن بکوشید.