نکات زیبایی در پاییز مخصوص خانم‌ها

نکات زیبایی در پاییز مخصوص خانم‌ها

نکات زیبایی در پاییز مخصوص خانم‌ها

همانطور که شما هم می دانید، هر فصل آرایش مخصوص به خودش را دارد. در واقع تغییر دمای هوا می تواند روی شیوه آرایش و عادات زیبایی ما نیز تاثیرگذار باشد.
ما با برخی از کارشناسان خود در مورد این که در فصل های سرد سال چه کارهایی را برای سلامتی و زیبایی خود انجام دهیم مشورت کردیم که نتیجه آن را در ادامه مطلب برایتان آورده ایم. با رعایت این موارد، شما نیز زیبایی و سلامتی خود را در چنین فصلی حفظ کنید.

انتخاب رنگ مناسب به اندازه پوشیدن لباس مناسب و هماهنگ با اندام و رنگ پوستتان اهمیتت دارد .ما در این مطلب سعی داریم به شما آموزش دهیم برای زیباتر به نظر رسیدن چه رنگ لباسی را به چه رنگ آرایشی ست کنید.

آرنج های خشک و زبر

تنها ترفندی که باید برای آرنج های خشک شده در فصل های سرد سال به کار گرفت، مرطوب کردن آنهاست. کمی مرطوب کننده بردارید و آن را دو بار در روز به آرنج تان بمالید. حتی برای اثرگذاری بیشتر می توانید از وازلین نیز استفاده کنید. بهتر است که این کار را بعد از حمام و قبل از خواب انجام دهید که میزان جذب بالاتری داشته باشد. اگر می خواهید مانع پخش شدن یا رنگی شدن لباس تان شوید، پس از زدن این مواد، آرنج تان را با پارچه ای ببندید. اگر با این ترفند، پس از یک هفته، خشکی آرنج شما هیچ تغییری نکرد، بدان معنی ست که شما به کرم قوی تری نیاز دارید و بهتر است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

پاهای ترک خورده

یکی دیگر از مشکلاتی که اکثر ما ها در پاییز و زمستان با آن دست و پنجه نرم می کنیم، ترک هایی ست که در ناحیه کف پا ایجاد می شوند. این مشکل بیشتر برای افرادی که مدت زمان زیادی پاهایشان توی کفش است، رخ می دهد. زمانی که پای ما در جوراب یا کفش قرار دارد، عرق کرده و راهی برای تنفس ندارد، از این رو احتمال ترک خوردن آن نیز بیشتر می شود. برای رفع آن، به حمام بروید یا پاهایتان را بشویید، سپس آنها را با کرم مرطوب کننده یا لوسیون بدن ماساژ دهید. قبل از رفتن به رختخواب نیز، لایه ای پهن از کرم را به کف پاهایتان بمالید، سپس جورابی نخی به پا کنید. این شیوه باعث می شود که کرم به خوبی در طول شب جذب پاهایتان شود.

ناخن های شکننده

اگر ناخن های محکم و سالمی می خواهید، بهتر است که در فصل های سرد سال به ناخن هایتان اهمیت بیشتری دهید. اگر جزو افرادی هستید که همیشه ناخن هایتان لاک دارند، باید هفته ای یک بار آنها را پاک کنید تا ناخن هایتان نفس بکشند، در غیر این صورت لاک زیاد و استونی که برای پاک کردن از آن استفاده می کنید، ناخن هایتان را خشک می کند. علاوه بر آن، به دنبال لاک پاک کن هایی باشید که فاقد استون هستند.

پوسته شدن پوست صورت

عوامل مختلفی باعث می شود که پوست صورت ما در پاییز و زمستان خشک و پوسته پوسته شوند. برای جلوگیری از این وضعیت، از مصرف لوازم آرایش اسانس دار یا آرایش پاک کن های حاوی الکل، خودداری کنید زیرا پوست شما را خشک تر می کنند. به جای آن از پاک کننده های بدون الکل و آنهایی که حاوی روغن هستند، استفاده و پس از آن نیز صورت تان را به مرطوب کننده آغشته کنید.

بینی قرمز رنگ

زمانی که دمای هوا کاهش می یابد، رگ های خونی نیز رقیق تر می شوند که همین موضوع می تواند روی قرمز شدن نوک بینی ما تاثیرگذار باشد. برای جلوگیری از این وضعیت، بهتر است که قبل از بیرون رفتن از منزل از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. البته اگر در خانه هستید، می توانید کمپرس آب گرم را برای چند دقیقه در آن ناحیه نگه دارید تا قرمزی به سرعت هر چه تمام تر از بین رود.

شنبه 12 آبان 1397